Jak efektywnie zarządzać transportem?

Branża transportowa jest obecnie jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów przemysłu. Codziennie na polskie drogi wyjeżdża kilka tysięcy ciężarówek i samochodów dostawczych, część z nich udaje się poza granice kraju a niektórzy nawet i Europy. Zorganizowanie transportu jest zadaniem wymagającym niemałych zdolności i przede wszystkim znajomości licznych przepisów. Oprócz przygotowania transportu i wyznaczenia trasy należy także zadbać zarówno o bezpieczeństwo kierowcy jak i ładunku, oraz ustrzec się przez różnymi kłopotami, takimi jak chociażby kradzież paliwa, auta czy ładunku. Firmy transportowe nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek straty, a zwłaszcza na takie, które zaważyły na ich wizerunku. Dlatego też od lat wdrażają nowoczesne technologie mające pomóc im kontrolować flotę.

c

Dziś każda licząca się firma transportowa korzysta z usług firm zajmujących się projektowaniem systemów kontroli floty i urządzeń, które tę kontrolę umożliwiają. Dzięki temu możliwe jest stałe monitorowanie floty a także przewidywanie najróżniejszych komplikacji, które mogą przydarzyć się podczas podróży takich jak chociażby awaria auta. Jak to jest możliwe? Dzięki instalacji odpowiednich urządzeń i specjalistycznemu systemu pokazującemu i interpretującemu dane z nich pochodzące. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom będąc w centrali firmy możemy w każdej chwili uzyskać informacje na temat lokalizacji każdego pojazdu a także tego, w jaki sposób kierowca użytkuje pojazd. System RED GPS przekazuje do centrali dane z zakresu wysokości obrotów i temperatury silnika, temperatury chłodni i innych wybranych stref, nacisku na osie, poziomu paliwa. Możliwe jest także wprowadzenie opcji autoryzacji i identyfikacji kierowców a także monitorowania klap, włazów i zaworów. Najczęściej wybieraną opcją są jednak systemy zabezpieczające przed kradzieżą paliwa.

Jak poważne jest to zjawisko?

b

Sytuacje, kiedy flota jest na trasie okradana z paliwa zdarzają się niezwykle często. Kradzieże paliwa z baków tirów to aż 65% wszystkich kradzieży związanych z paliwem. Do tej pory niezmiernie trudno było tę kradzież udowodnić, dziś ? dzięki nowoczesnym systemom w prosty i szybki sposób można się z tym problemem rozprawić. Wystarczy zainstalować urządzenia mechaniczne uniemożliwiające kradzież i wyposażyć je w odpowiednie sondy paliwowe połączone z nadajnikiem GPS. Dzięki temu w razie kradzieży będziemy mieli dokładne informacje na temat tego gdzie upuszczono paliwo, ile litrów i o której godzinie. Sonda paliwowa poza zabezpieczeniem przed kradzieżą paliwa, pozwala także na dokładne oszacowanie ile paliwa potrzeba na przebycie określonej trasy. To dla firmy transportowej ogromne udogodnienie i oszczędność nawet o 15-20%.

Wdrożenie systemu kontroli floty to z pewnością gra warta zachodu, ponieważ inwestycja ta zwraca się dosyć szybko w postaci zwiększonej wydajności firmy i oszczędności związanej z zakupem paliwa. Dodatkowo zapewniamy bezpieczeństwo zarówno naszym kierowcom jak i towarom przez nich przewożonym. Jako właściciel firmy otrzymasz wiele cennych informacji na temat działalności firmy, niezbędnych w planowaniu dalszego rozwoju. To informacje bezcenne dla sukcesywnego rozwoju firmy.

Post Author: Emilia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *