Cele podróżnicze na 2016 rok

Przy ponurej pogodzie na zewnątrz wielu z nas oddaje się różnym zabijającym czas rozrywkom. Dla zapalonych globtroterów są to z reguły plany na przyszłe podróże. Kierując się zapotrzebowaniem przedstawiam poniżej listę potencjalnie popularnych miejsc urlopowych w 2016 roku.

  1. Malta

Malutkie państewko na mapie wyglądające jak samotna wyspa na Morzu Śródziemnym. Już od wielu lat jest celem wielu podróżników i kraj ten jest doskonale przygotowany na przycięcie każdej liczby turystów. Posiada wiele atrakcji i niesamowite krajobrazy.

  1. Islandia

Kraj zdecydowanie zimniejszy od Malty, ale wcale nieustępujący jej w swojej atrakcyjności. Ta mroźna egzotyka przyciąga szczególnie, dlatego że tanie linie typu Wizzair i Ryanair otworzyły bezpośrednie kursy na wyspę. Podobno żaden Europejski kraj nie dorównuje Islandii w malowniczości krajobrazów.

  1. Teneryfa

Teneryfa nie należy do najcieplejszych państw, aczkolwiek jest idealnym miejscem do zwiedzania zabytków, poznawania miejscowej kultury i chodzenie po tutejszych górach zamiast siedzenie w hotelu czy przy hotelowym basenie.

  1. Indonezja

Indonezja to nie koniec świata jak większość uważa. Z roku na rok licznie ilość wyjeżdzających na tą piękną wyspę. Przyciąga szczególnie orientalna architektura i bajeczne plaże, nic w porównaniu do wycieczki warszawa.

  1. Japonia

Mówiąc o oriencie nie sposób nie wspomnieć o Japonii. Kraj fascynuje wielu, ale odstrasza rzekomymi wysokimi cenami. Przy odpowiednim rozplanowaniu wydatków można zwiedzić Japonie i nie bankrutować.

Wymienione powyżej kraje różnią się krajobrazami, klimatem i cenami, ale każdy z nich jest warty odwiedzenia przynajmniej raz w życiu.

widok (sxc.hu)

Post Author: Piotrek Nowak

Jedna myśl o “Cele podróżnicze na 2016 rok

  • Elmax

    (14 kwietnia 2016 - 15:50)

    Marzy mi się takie podróżowanie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *