Czy wynajem mieszkań jest opłacalny?

Prędzej czy później każda osoba będzie rozglądała się za własnym mieszkaniem. W pewnym momencie naszego życia wkraczamy w taki wiek, że nie wypada mieszkać z własnymi rodzicami i po prostu jesteśmy zmuszeni do tego, by się wyprowadzić ? tym bardziej, gdy zaczynamy sobie układać życie z drugą osobą. Wtedy zaczynamy poszukiwać idealnego rozwiązania, które pozwoliłoby nam na dostatnie i wygodne życie. Znalezienie odpowiedniego miejsca nie jest jednak tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim ważne są kwestie finansowe. To właśnie one stanowią największą przeszkodę, ponieważ bardzo często po prostu nie jest nas stać na takie rozwiązanie, które byłoby dla nas najbardziej idealne i zadowalające. Tańsze warianty nie są już tak dostosowane do naszych potrzeb i po prostu jesteśmy zmuszeni do tego, aby iść na pewne ustępstwa i kompromisy. Musimy przy tym pamiętać, że niemal wszyscy na ten cel biorą kredyt mieszkaniowy jest to ogromna suma, którą musimy każdego miesiąca spłacać i to przez całe swoje życie. Nie jest to zbyt optymistyczny wariant, ale w wielu przypadkach jedyny, który pozwoli nam na urządzenie własnego mieszkania lub domu.

Mieszkania

Inną kwestią jest znalezienie odpowiedniego takiego lokum. Często musimy czekać przez wiele miesięcy aż prace budowlane zostaną ukończone ? tak jest w przypadku mieszkań, które oferują developerzy Wrocław. Często obudowane są całkiem nowe osiedla, a mieszkania są możliwe do zakupu jeszcze przed ich wybudowaniem. W ten sposób możliwe jest urządzenie wszystkiego całkowicie po swojemu i bez konieczności demontażu już istniejących części. Kupno całkiem nowego mieszkania jest więc bardziej opłacalne. Jednak w wielu przypadkach będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość bo nie od razu będzie nam dane zamieszkać w takim mieszkaniu.

Własne mieszkanie to dobry start dla każdego małżeństwa (sxc.hu)
Własne mieszkanie to dobry start dla każdego małżeństwa (sxc.hu)

Wynajem

Możemy też wynajmować mieszkanie, ale jest to najgorsze rozwiązanie z możliwych. Każdego miesiąca wydajemy ogromną kwotę pieniędzy, a i tak nigdy nie staniemy się właścicielami danego mieszkania. Jest to więc duża strata dla każdego z nas, bo wydajemy pieniądze tak naprawdę bezcelowo. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kupno jakiegoś mieszkania i comiesięczne spłacanie tej samej kwoty bankowi. Różnica będzie taka, że zyskamy coś cennego, czyli staniemy się właścicielami mieszkania. Każda nieruchomość jest ogromnym majątkiem i dlatego powinniśmy zrobić wszystko, żeby stać się właścicielami mieszkania, domu czy też apartamentu.

Post Author: Tomasz Pietrasiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *