Czym jest dezynfekcja a czym dezynsekcja?

Czy wiesz jaka jest różnica pomiędzy dezynsekcją, a bardziej znanym pojęciem, dezynfekcją? Warto wiedzieć na przyszłość, że ogólnie rzecz biorąc, dezynfekcja dotyczy bakterii, a dezynsekcja polega na tępieniu wszelkiego rodzaju owadów. Czy można te procesy przeprowadzić samodzielnie, czy potrzebujemy pomocy specjalistów?

Dezynsekcja ? co to właściwie jest?

osa (sxc.hu)
osa (sxc.hu)

Jeśli chcesz wyeliminować owady ze swojego mieszkania lub okolic, powinieneś właśnie zainteresować się procesem dezysekcja warszawa. Jednak w tym wypadku samodzielne przeprowadzenie procesu jest niemożliwe. Należy zwrócić się do firmy specjalistycznej. Istnieje wiele takich firm, ponieważ popyt na nie jest dość wysoki. To dlatego, że dezynsekcja jest obowiązkowa w zakładach przemysłu spożywczego. Owady biegające i latające przenoszą bowiem różne groźne choroby oraz niebezpieczne patogeny. Obowiązek ten jest nawet regulowany prawem, a dokładniej Rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Dezynsekcja dotyczy również pająków, aczkolwiek proces ten nazywa się arkaryzacją.

Metody dezynsekcji

Istnieje kilka metod dezynsekcji, które są powszechnie używane przez firmy zajmujące się tępieniem owadów. Najpopularniejszymi są :

  • metody chemiczne
  • metody biotechnologiczne
  • metody fizyczne
  • metody mechaniczne

Mówiąc prostszym językiem i nieco dokładniej, stosuje się różnorodne specyfiki chemiczne, które wykazują właściwości toksyczne. Jednym z takich substancji, jest preparat w żelowej formie, który zawiera dyspenser feromonowy, dzięki czemu zwabia owady w trującą pułapkę. Podobnie działają lampy, swoją drogą dostępne w sklepach do samodzielnego zakupu, które wyczuwalnym tylko dla owadów zapachem wabią je, po czym zabijają promieniowaniem UV.

Post Author: Piotrek Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *