Dieta przyszłej mamy

Okres ciąży jest niezwykły z wielu powodów. W ciągu tych dziewięciu miesięcy w życiu i organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, które tak naprawdę są zapowiedzią tej najważniejszej ? rodzicielstwa. Warto więc świadomie się do nich przygotować i zadbać, by wszystko przebiegło w spokoju. Bo spokój jest w tym czasie niezbędny. Wystarczy, że buzujące hormony powodują dużo większą wrażliwość kobiety. Nie potrzeba jej dodatkowych powodów do zmartwień.

Przyszła mama powinna nauczyć się rozpieszczać. W tym pędzie, jakie funduje nam codzienne życie, nie jest to wcale takie łatwe. Kilka chwil spędzonych na kanapie budzi w nas poczucie winy, a do głowy napływa milion myśli o niezałatwionych sprawach. I chociaż ciąża nie może być traktowana jako choroba i wymówka przed pracą, to ciężarna powinna w sposób szczególny zadbać o siebie. W tej sytuacji bardzo ważny jest również ruch. Oczywiście jeśli przyczyny medyczne go nie zabraniają. W przeciwnym wypadku warto spędzać aktywnie wolny czas. Niech nie będą to sporty wyczynowe, które mogą narażać dziecko, ale chociażby spacery czy gimnastyka. Jest wiele miejsc, w których prowadzone są takie ćwiczenia. Jednocześnie może to być doskonała okazja do spotkania z innymi kobietami, wymieniania uwag i zwyczajnego poplotkowania.

Pizza na talerzu
Ciąża wzmaga apetyt /sxc.hu

W czasie ciąży każda kobieta powinna dokładnie zweryfikować swój sposób odżywiania. Dieta powinna być bogata w składniki zawierające niezbędne elementy ? białko, wszystkie witaminy, żelazo i magnez. Szczególnie w pierwszym trymestrze istotne jest przyjmowanie kwasu foliowego, który wspomaga rozwój układu nerwowego dziecka. Pozostałe mikroelementy lepiej uzyskać bezpośrednio z jedzenia. Warto sięgać po mięso drobiowe, jajka, pieczywo żytnie oraz po warzywa i owoce. Idealnie byłoby znaleźć kontakt z lokalnymi wytwórcami, którzy nie stosują tak wielkich ilości środków toksycznych. Bezwzględnie należy zrezygnować z wszelkiego typu używek. Naprawdę nie warto ryzykować zdrowia i życia dziecka, nawet jeśli mamy ochotę na kieliszek wina. Nigdy nie mamy pewności, kiedy może ono zaszkodzić maluszkowi. Co jednak z typowymi zachciankami ciążowymi? Z wielu powodów rzeczywiście pojawiają się i to w najmniej odpowiednim momencie. I chociaż powinniśmy raczej wykazać się silną wolą, to w tym wypadku małe odstępstwa są dozwolone. Z pewnością każdej kobiecie w ciąży zdarzyło się skorzystać z bohaterskiej walki partnera, który z wielkim poświęceniem spełniał najdziwniejsze pragnienia. Panowie z wielkich miast w takich sytuacjach mają dużo łatwiejsze zadanie, gdyż pomocą służy im wiele udogodnień, jak catering dietetyczny warszawa.

Bez względu na wszystko zadbajmy, by czas oczekiwania na dziecko był jednym z najpiękniejszych w naszym życiu. Jeśli będziemy spokojne z pewnością wszystko się uda.

Post Author: Piotrek Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *