Farbowanie i pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów to nie tylko ich częste mysie i rozczesywanie. We współczesnym świecie stosuje się bardzo wiele różnego rodzaju zabiegów, które mają na celu polepszenie ich kondycji i sprawienie, że będą one bardziej wytrzymałe i zdrowsze. W tym celu konieczne jest jednak odwiedzenia zakładu fryzjerskiego. Jest to jedyne miejsce, w którym możemy dokonywać eksperymentów na włosach, ponieważ będą one wykonywane przez osobę doświadczoną, która z pewnością nam ich nie zepsuje. Doskonale wie co robi i będzie potrafiła odradzić nam głupie pomysły lub takie, które mogą się skończyć. Wiele kobiet podejmuje się różnych działań w domu. Nie zawsze są one jednak takie dobre jak mogłoby się wydawać, bo mogą doprowadzić do małej tragedii. W niektórych sytuacjach może nawet dojść do wypadnięcia włosów, choć częściej są one po prostu spalone lub mocno zniszczone. Odbudowa włosa jest trudna i w wielu przypadkach niemożliwa. Dopiero po ścięciu mogą odrosnąć zdrowe i zadbane.

Zabiegi fryzjerskie

Z tego powodu powinniśmy uważać jeżeli decydujemy się na jakiekolwiek zabiegi z włosami. Jeżeli dokonujemy och w renomowanych zakładach fryzjerskich to nie musimy się bać. Wszystko będzie w jak najlepszym porządku i po prostu osiągniemy taki efekt na jakim na zależało. Szczególnie w przypadku, gdy wykonujemy farbowanie włosów. W domu możemy uzyskać efekt, który nie będzie nas do końca zadowalał. Mowa przede wszystkim o nierównomiernym chwyceniu farby czy też dobraniu ocienia, który nie będzie do nas pasował. W przypadku fryzjera będzie wykonane to profesjonalnie i nie będziemy musieli się martwić, ze efekt będzie karykaturalny. Wszystko będzie w jak najlepszym porządku, a my otrzymamy nową fryzurę, która będzie zadbana, zdrowa i modna.

Zadbane włosy (sxc.hu)
Zadbane włosy (sxc.hu)

Zdrowe włosy

Najgorsze jest eksperymentowanie z utleniaczami. Są one niezwykle szkodliwe dla człowieka i mogą spowodować, że nasze włosy po prostu zostaną doszczętnie zniszczone. Szczególnie końcówki, które będą się rozwarstwiały. Nie będzie to wyglądało zbyt dobrze. Możemy temu zapobiec na przykład poprzez stosowanie różnego rodzaju olejów na włosy, odzywek itd. przede wszystkim jednak pamiętajmy, aby nie niszczyć ich dodatkowo za pomocą prostownicy oraz innych uradzeń tego rodzaju. Nie suszymy też włosów za pomocą suszarki z gorącym nawiewem ? wysusza to włosy i powoduje, że nie wyglądają one na zadbane.

Post Author: Tomasz Pietrasiński

Jedna myśl o “Farbowanie i pielęgnacja włosów

  • Miśka

    (9 marca 2015 - 09:34)

    Trudno jest dbać o włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *