Ferie zimowe w Szklarskiej Porębie

Ferie zimowe są czasem, który idealnie nadaje się do tego, aby odpocząć od stresującej pracy lub sprawdzianów w szkole. Powinniśmy wykorzystać ten czas do wyjazdu z miasta i spędzeniu go na czymś bardziej interesującym niż siedzenie w domu. Możliwości jest naprawdę sporo. Przede wszystkim polecany jest wyjazd w góry, które są zimową stolicą Polski. Możemy tam skorzystać z wielu możliwości turystycznych, które przygotowywane są właśnie w tym czasie. Jest to sam środek sezonu więc możemy zastać tam setki osób, które również przyjechali do tego miejsca, aby wypocząć. Dzięki temu możemy obniżyć poziom stresu i się wyciszyć. Pozytywnie wpłynie to na stan naszego organizmu, psychiki oraz na samopoczucie. Przy okazji będziemy mogli się rozerwać czy też poznać nowe osoby. Zawsze warto jest wyjechać o ile mamy taką możliwość.

Narciarstwo

Dobrym pomysłem jest Szklarska Poręba, która jest ośrodkiem sportów zimowych. Znajduje się tutaj wiele stoków, które idealnie nadają się do uprawiania narciarstwa oraz jazdy na snowboardzie. W Górach Izerskich, które znajdują się na tym terenie, panują przede wszyscy narciarze biegowi. W tych rejonach znaleźć można trzy koleje linowe, cztery wyciągi narciarskie. Na dodatek mamy oddane do dyspozycji trasy zjazdowe o różnych poziomach zaawansowania: łatwe (Puchatek, Hala Szrenicka), trudne i średniotrudne (Lolobrygida, Śnieżynka), bardzo trudne (FIS). Z tego powodu każdy ma okazję wybrać sobie takie warunki, które będą odpowiadały jego umiejętnością i które w najlepszy sposób będą dostosowane do jego potrzeb. Pozwoli to na wiele odprężenie się oraz zapomnienie o trapiących nas problemach.

Zaśnieżone stoki górskie (sxc.hu)
Zaśnieżone stoki górskie (sxc.hu)

Odpoczynek

Oprócz sportów w takim mieście możemy skorzystać z innych atrakcji turystycznych, które dostępne są dla turystów w tym regionie podczas sezonu zimowego. Między innymi są to regionalne restauracje, które serwują przepyszne posiłki. Pozwalają one zregenerować swoje siły i nabrać ochoty na więcej. Podobną funkcję spełniają apartamenty Szklarska Poręba ? oferują one wysoki standard i są idealne do tego, aby wypocząć. Powinniśmy też udać się w okolice zabytków i poznać historię tego miejsca. Szczególnie atrakcyjne są same Karkonosze, które sprowadzają do tego miejsca tysiące turystów z całego świata. Powstała nawet legenda o Duchu Gór, który władał tymi górami. Według różnych podań nazywał się inaczej, ale przeważnie występuje pod imieniem Liczyrzepa.

Post Author: Agniesza Zawada

Jedna myśl o “Ferie zimowe w Szklarskiej Porębie

  • Marlena Szpak

    (8 grudnia 2014 - 14:25)

    Byłam w Szklarskiej Porębie kilkanaście lat temu na zielonej szkole. Ciekawe wspomnienia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *