Fit moda

Moda na zdrowe żywienie ogarnęła nas na dobre i wcale nie zamierza puścić. Ci wszyscy, którzy wróżyli szybki zmierzch epoki rukoli i oleju kokosowego już się przekonali, że Polacy chcą i lubią jeść zdrowo i dietetycznie.

To jeden  z najciekawszych i najlepszych według mnie trendów ostatnich lat. Ludzie jednoczą się w pomysłach na diety, ćwiczą, starają się dbać o swoje zdrowie, wagę, wygląd i nie przeszkadzają sobie nawzajem. Społeczeństwo staje się zdrowsze, zmniejszą się odsetek ludzi otyłych i coraz więcej z nas deklaruje swoje zadowolenie z życia. Czego chcieć więcej?

koktajl (sxc.hu)
koktajl (sxc.hu)

Najważniejsze to nie przesadzać
Problem pojawia się dopiero wtedy gdy ktoś zaczyna przesadzać i dieta staje się najważniejszym punktem życia. Wszystko zaczyna kręcić się wokół liczenia kalorii i składników odżywczych, a przygotowywanie posiłków pochłania cały wolny czas. Nie dajmy się wpędzić w tę nonsensowna karuzelę. Trzeba znaleźć złoty środek.

Dajmy się wyręczyć specjalistom
Liczne firmy przecież chętnie gotują dla nas i za nas. Nie musimy się martwic, że jedzenie, którego nie przygotujemy sami jest mniej zdrowe. Restauracje ze zdrowym dietetycznym jedzeniem posiadają wszystkie odpowiednie certyfikaty i przede wszystkim tablice wartości odżywczych, w których możemy sprawdzać dokładny skład posiłków. Jeśli nie mamy możliwości codziennie chodzić do restauracji, nie mamy czasu lub takiego miejsca w pobliżu możemy skorzystać z firm cateringowych, jak np. catering dietetyczny Warszawa.  Powstaje ich ostatnio bardzo wiele i oferują szeroki wybór zdrowych produktów dostosowanych do diet różnego typu.

Post Author: Piotrek Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *