Idealne szkolenie.

Co powinniśmy zrobić i kogo zatrudnić, by dobrze przygotować szkolenia marketingowe. Zapewne nie raz byliśmy uczestnikami szkolenia, które nie zaliczało się do tych, najlepiej zorganizowanych. Zamiast wyjść z widzą i głową pełną pomysłów, wychodzimy zażenowani, jak taki ktoś może nam mówić o rzeczach, o których w ogóle nie ma pojęcia. Otóż nie zawsze. Połowa sukcesu to odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach, czyli rzetelnie przygotowane szkolenie już u podstawy jego organizacji oraz osoba, która nie tylko ma wiedze na temat szkolenia, ale także potrafi ją przekazać.

biznesmenka
Kobieta prowadząca szkolenia /sxc.hu

Zatem zacznijmy od początku, my jako pomysłodawcy szkolenia powinniśmy zatrudnić koordynatora, który będzie nam pomagać, a nawet wyręczać w organizacji szkolenia. Jeśli już znajdziemy odpowiednią osobę na to stanowisko, powinniśmy ustalić z nią termin oraz miejsce planowanego szkolenia. Ponadto jesteśmy oczywiście obowiązani przekazać jej tematykę danego szkolenia, aby osoba dla nas pracująca mogła w pełni zaangażować się w powierzoną pracę.

Obowiązkowo powinniśmy przekazać naszemu koordynatorowi cele jakie chcemy osiągnąć przez szkolenie. Jeśli zostanie już to przekazane, powinna zostać sporządzona ankieta potrzeb przez naszego koordynatora. Dzięki temu, że zostanie ona przeprowadzona u potencjalnych uczestników szkolenia, dowiemy się dokładnie jakie są ich potrzeby. Zwiększy to znacznie wartość naszego szkolenia, a dodatkowo uczestnicy dostana to, czego oczekiwali a nawet więcej. Po przeanalizowaniu odpowiedzi, nasz koordynator powinien sporządzić listę, którą przekaże osobie prowadzącej szkolenie. Dzięki temu, plan szkolenia będzie dostosowany.

Patrząc na zadania, które leżą po stronie koordynatora, stwierdzić można, że sukces leży w jego rękach dlatego należy pamiętać, iż dobrze wybrany administrator może być naszą gwarancją do sukcesu.

Post Author: Piotrek Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *