Jak powiększyć przestrzeń wizualnie?

Niestety nie wszyscy mamy możliwość dysponować dużym metrażem mieszkania. Dlatego niektórzy zmuszeni są do podejmowania różnego rodzaju działań w celu optycznego powiększenia wnętrza. Istnieje kilka sprawdzonych trików, które pozwolą nawet z najmniejszego mieszkania uczynić stylowe i przyjazne pomieszczenie.

Po pierwsze: Światło i jasne barwy
Od wieków wiadomo, że ciasne wnętrza nie znoszą ciemnych kolorów, malując maleńką sypialnie na granatowo stwarzamy tak małe pomieszczenie, że jest wręcz przytłaczające. To samo dotyczy podłóg, decydujmy się raczej na jasne drewno czy glazurę. Każdy sklep z płytkami posiada ogromny wybór asortymentu, miejmy jednak na uwadze, że w małym wnętrzu płytki Emigres powinny być średniej wielkości, jasnej barwy, a zdobienia powinny być raczej delikatne.

hotel pokoj(sxc.hu)
hotel pokoj(sxc.hu)

Po drugie: lustra
Duże lustra sprawiają, że nasze oczy kodują dane pomieszczenie jako znacznie większe, dlatego warto czasem odrobinę oszukać umysł za pomocą tego prostego triku. O ile w łazience kwestia ta jest znacznie ułatwiona to w pokojach może wydawać się bardziej skomplikowana, ale nie zrażajmy się. W salonie duże zwierciadło nad kredensem wygląda bardzo stylowo, zwłaszcza gdy dookoła ma piękną ramę, dopasowana oczywiście do całego wnętrza.

Po trzecie: perspektywa
Skoro jesteśmy już przy oszukiwaniu umysłu, warto wspomnieć o perspektywie. Dobrze sprawdza się tu duży obraz, na przykład pejzaż lub ciekawa tapeta lub fototapeta. Ostatnio coraz częściej stosuje się takie rozwiązanie nawet w łazienkach, jednak w tym wypadku należy je odpowiednio przeszklić.

Post Author: Piotrek Nowak

Jedna myśl o “Jak powiększyć przestrzeń wizualnie?

  • Sully

    (19 maja 2016 - 14:27)

    Dobre porady, z których na pewno skorzystam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *