Jak zarobić na wymarzone wakacje, będąc uczniem/studentem?

Okres szkolny, a przede wszystkim czasy studenckie to okres, w którym mamy najwięcej czasu na odkrywanie świata, zawieranie nowych znajomości, naukę nowych rzeczy i wdrażanie w życie dobrych przyzwyczajeń i nawyków. Jednak podstawową wadą tego okresu jest chroniczny brak pieniędzy. Ciągle musimy sobie czegoś odmawiać, nie stać nas na wszystkie przyjemności, które chcielibyśmy sobie zapewnić, musimy wciąż wybierać między jedną opcją a drugą. Pomimo tego, że mamy dużo czasu na podróżowanie, nie mamy pieniędzy aby te podróże zrealizować.

Sposoby zarobku:

  • Po pierwsze musisz pomyśleć o wszystkim wcześniej, nie szukać zarobku na ostatnią chwilę. Wszystko też zależy od tego, czy po głowie chodzi ci wycieczka do argentyny, wyjazd z przyjaciółmi nad polskie morze, czy też weekendowy wyjazd do Krakowa. nawykowe zwichnięcie barku leczenie
  • Starym sposobem na dorobienie sobie jest rozdawanie ulotek. Praca jest trochę męcząca i monotonna, ale może generować naprawdę duże zyski. Tutaj liczy się cierpliwość.
  • Udzielanie korepetycji. Jeżeli jesteś utalentowany w jakiejś dziedzinie, masz dużo cierpliwości i umiesz wytłumaczyć dużo rzeczy w prosty i przystępny sposób, to udzielanie korepetycji jest tym, czym powinieneś się zając. Stawka godzinowa w większych miastach waha się od 35 do 60 złotych za godzinę. Dodatkowym atutem jest to, że to uczeń przyjeżdża do ciebie, a nie ty do niego.
  • Praca hosta/hostessy. Są to zwykle prace weekendowe, od piątku do niedzieli. W zależności od tego, jaką firmę reprezentujesz, stawka za cały weekend wahać się może od 200 do 600 zł. Praca jest raczej przyjemna i polega głównie na reklamowaniu danego produktu, udzielaniu informacji, rozdawaniu materiałów promocyjnych.
torba podróżna
torba podróżna

Post Author: Piotrek Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *