Klasowy wyjazd na zieloną szkołę

Wycieczki szkolne są dla większości uczniów niezwykle oczekiwane. W ten sposób mogą się oni zerwać z zajęć i spędzić czas w znacznie lepszy sposób niż na nudnych lekcjach. Dlatego dzieci tak bardzo entuzjastycznie reagują w sytuacji, gdy nauczyciel proponuje im jakąś wycieczkę lub wyjazd. Najbardziej atrakcyjne są te, które nie trwają jedynie kilka godzin, ale takie rozciągające się przynajmniej na kilka dni. Specyficznym rodzajem wycieczki są zielone szkoły. Z reguły trwają one około dwóch tygodni. Jest to pewien rodzaj zajęć dydaktycznych, ale połączonych z odpoczynkiem. Mają one za zadanie nauczenie dzieci wielu przydatnych rzeczy, ale w inny sposób niż ma to miejsce na zajęciach lekcyjnych. Dzieci mogą się ze sobą zintegrować i lepiej poznać. Kolejną ważną rzeczą jst możliwość odwiedzenia miejscowości turystycznych, które pozwolą nam na możliwie jak najlepszy wypoczynek. Często są to kurorty nadmorskie, Mazury czy też ośrodki położone w górach. Są to bardzo atrakcyjne miejsca, w których dostępnych jest wiele atrakcji i zabytków.

Wycieczka

Najtrudniejszą rzeczą będzie jednak samo zorganizowanie takiej wycieczki. Jest to ogromnie trudne z tego powodu, że musimy tak naprawdę przewidzieć wszystko z dużym wyprzedzeniem. Nawet ilość uczniów, którzy zdecydują się na wyjazd. Na etapie organizacji będziemy chcieli załatwić wszystko jak najtaniej, abyśmy mogli wchodzić do muzeów i innych ciekawych miejsc na biletach grupowych ? znacznie tańszych niż nawet ulgowe. Dlatego powinniśmy się wcześniej zorientować jak wiele z dzieci będzie chciało pojechać na taką wycieczkę. Jeżeli odzew będzie bardzo duży to można założyć, że będziemy mogli skorzystać z wszystkich przywilejów dla grup zorganizowanych. Trudności będą na przykład ze znalezieniem odpowiednich miejsc noclegowych, które będą w stanie pomieścić wszystkich uczniów.

Autokary wycieczkowe (sxc.hu)
Autokary wycieczkowe (sxc.hu)

Transport

Inną ważną kwestią są autokary. Są one niezwykle ważne, ponieważ podróż zwykle trwa przynajmniej kilka godzin. Jest to więc długi wyjazd i musimy zrobić wszystko, żeby była ona bezpieczna. Korzystamy dlatego tylko z usług takich firm przewozowych, które mają dobrą opinię. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie będziemy zagrożeniu podczas takiego wyjazdu. Flota samochodowa powinna posiadać ważne badania techniczne i być gotowa też do przeprowadzenia dodatkowego badania. W przypadku szkół jest ono wykonywane stosunkowo często, aby upewnić się, że nie dojdzie do żadnych problemów na trasie.

Post Author: Tomasz Pietrasiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *