Komputery w pracy biurowej

W dzisiejszych czasach korzystamy ze wszystkich zalet komputerów i jest to dla nas codziennością. Nie pamiętamy już kompletnie o czasach, gdy nie były one na porządku dziennym i tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na taki wydatek. Z tego powodu powinniśmy poświecić chwilę refleksji na to, aby przypomnieć sobie jak ciężkie były to czasy. Szczególnie jeżeli mówimy o pracy biurowej, która musiała być wykonywana ręcznie lub przy wykorzystaniu maszyny do pisania. Wierzcie lub nie, ale jeszcze kilkanaście lat temu były one w użyciu, ponieważ komputery dopiero wchodziły na nasz rynek i nie były uważane za konkurencję dla maszyn. Wypisywanie danych na niej było niezwykle trudne, bo musieliśmy zachować dużą ostrożność, aby nie popełnić błędu. Wszystko były wypisywane w czasie rzeczywistym, a to powodowało, że bardzo prosto mogliśmy popełnić błąd. Jeżeli było to ważne pismo to po prostu musieliśmy zaczynać wszystko od początku.

Edytory tekstu

Dzisiaj takiego problemu nie mamy. Przede wszystkim dlatego, że mamy dostęp do edytorów tekstu, które pozwalają nam najpierw stworzyć dokument w sposób wirtualny, a dopiero później przenieść to na papier. W ten sposób przez wydrukowaniem możemy nanosić poprawki i usuwać ewentualne błędy. Jest to niezwykle ważna funkcja, która stosowna jest nagminnie. W ten sposób jesteśmy wręcz w stanie tworzyć sobie szablony, które później możemy tylko wypełniać. Przyśpiesza to pracę i zmniejsza ryzyko popełnienia jakiegoś błędu. Wiemy, ze sprawy urzędowe i biurowe mogą mieć dla nas znaczenie i nie możemy popełniać błędów, które będą miały wpływ na dalsze sprawy klienta. Do drukowania używamy wielu urządzeń, chociaż w biurach najczęściej jest to drukarka laserowa.

Komputery i drukarki znacząco przyśpieszają prace biurową (sxc.hu)
Komputery i drukarki znacząco przyśpieszają prace biurową (sxc.hu)

Drukarki laserowe

Do jej funkcjonowania wykorzystywane są tonery Lublin, czyli specjalny proszek, który zostaje wprasowany na ciepło w papier. Zaletą takiej drukarki jest bardzo dobra jakość wydruku, która zbliżona jest nawet do tego offsetowego. Na dodatek jest to tańsze niż w przypadku zadrukowania takiej samej ilości stron, ale na drukarce atramentowej (ta z kolei częściej spotykana jest w domach prywatnych, bo zajmuje mniej miejsca i jest tańsza w kupnie). Kolejną zaletą laserowych drukarek jest szybkość drukowania. W przypadku, gdy mamy plik z kilkudziesięcioma stronami to różnicę robi nam to czy strona drukowana jest w 5 sekund czy pół minuty.

Post Author: Tomasz Pietrasiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *