Małe jest piękne!

Jeśli zastanawiasz się nad budową domu i nie możesz się zdecydować między dużym a małym metrażem, podpowiadamy. Koniecznie wybierz niewielki dom! Jest on łatwiejszy w utrzymaniu, wymaga mniej wkładu pracy i oczywiście sama jego budowa jest tańsza. Dzięki temu zyskasz budżet na wymarzone wyposażenie wnętrza i nie będziesz musiał oszczędzać na dekoracjach! Poza tym, mały dom  jest o wiele bardziej przytulny i ciepły. Jednocześnie można sprawić, że będzie bardzo przestronny i jasny, czyli idealny!

śniadanie do łóżka (sxc.hu)
śniadanie do łóżka (sxc.hu)

Małe domy są o wiele bardziej funkcjonalne. Na pewno jesteś zapracowanym człowiekiem. W dzisiejszych czasach pracujemy do późna, a po powrocie do domu dalej pracujemy. Pranie, pomoc dzieciom, zmywanie, prasowanie i sprzątanie. Dzięki temu, że Twój metraż będzie niewielki, zaoszczędzisz czas i energię przynajmniej na to ostatnie. Dużo szybciej i łatwiej wysprzątać cały dom o powierzchni 100 lub 120 metrów kwadratowych, niż willę o większym metrażu.

Jeśli zależy Ci na udanym życiu rodzinnym, mniejszy dom również będzie wpływał na tą sferę. Jak? Warto, żebyś przejrzał projekty małych domów oraz takich piętrowych.  Zwróć uwagę na rozkład pokojów. Z doświadczenia wiemy, jak mieszka się w dużym domu. Każdy ma swój własny pokój w oddali od drugiego, kuchnia  i wielki salon są tak daleko od sypialni, że aby się ze sobą skomunikować, trzeba krzyczeć. Krzyczenie do siebie jest natomiast bardzo denerwujące, więc aby porozmawiać, jedna osoba musi przyjść do drugiej, a często jej się po prostu? nie chce.  Nieraz zdarza się, że członkowie rodziny piszą do siebie sms’y lub dzwonią, bo nie mają  ochoty schodzić piętro niżej, by porozmawiać oko w oko.

Post Author: Piotrek Nowak

Jedna myśl o “Małe jest piękne!

  • Izabella

    (19 maja 2016 - 14:30)

    Mały dom to świetna sprawa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *