Monitoring w firmie transportowej

Obowiązkiem pracodawcy jest nadzorowanie swoich pracowników w taki sposób, aby wywiązywali się ze swoich obowiązków. Za dobrze wykonaną prace wypłacane jest wynagrodzenie, a niekiedy także dodawana jest premia. Tego rodzaju dodatki są możliwe tylko w przypadku, gdy właściciel jest pewny, że dana osoba pracowała ciężko i dała z siebie wszystko, aby osiągnąć cele przedsiębiorstwa. Nie zawsze jednak można to tak prosto sprawdzić. Tak się dzieje we wszystkich firmach transportowych, w których nijak można kontrolować pracowników, którzy znajdują się setki kilometrów od bazy. W takich sytuacjach jesteśmy zdani jedynie na swój osąd oraz rozmowy telefoniczne z pracownikiem. W ten sposób jednak się nie zdołamy się dogada i ustalić jak to jest z tą pracą. Tym bardziej, że w transporcie pracownicy bardzo często nadużywają swojego czasu pracy i po prostu nie wywiązują się z pracy tak jak powinni. Przede wszystkim korzystają z firmowych samochodów i benzyny i w ten czasie i załatwiają prywatne sprawy.

Flota pojazdów

Na szczęście powstały specjalistyczne systemy, które pozwalają na monitoring floty. Dla właściciela takiej firmy jest to możliwość kontrolowania swoich pracowników. Przełoży się to na wydajność ich pracy oraz na uczciwość. W przypadku, gdy któryś z podwładnych będzie wykonywał czynności, które nie są zawarte w umowie to będziemy mogli zobaczyć to na mapie GPS. Jest to proste i wygodne rozwiązanie, które w prostu sposób przyczynia się do poprawy skuteczności naszej firmy. Klienci otrzymują ładunki znacznie szybciej, co przekłada się też na skuteczność takiej działalności potrafi zwiększyć nasze dochody. To wszystko jest niezwykle cenne i dlatego warto jest zainwestować w rozwiązanie tego rodzaju.

Nawigacja - system GPS (sxc.hu)
Nawigacja – system GPS (sxc.hu)

Nadzór

Pracownicy nie są zadowoleni z tego rodzaju urządzeń, ponieważ wpływają one w znacznym stopniu na ograniczenie ich swobody w czasie pracy. Nie mogą załatwić własnej sprawy podczas jazdy, tylko ślepo muszą podążać do celu. Wielu z nich buntuje się przed pracą w firmach przewozowych, gdzie stosowane są tego rodzaju rozwiązania. Uważają, że traktowani są jak przestępcy, który wymagają kontroli. Jest w tym pewna doza racji, ponieważ podobnie jest we wszystkich innych pracach, gdzie właściciel zdecydował się na zastosowanie monitoringów lub podsłuchów. Jest to tolerowane jedynie w kwestii bezpieczeństwa, gdy jest to faktycznie uzasadnione.

Post Author: Agniesza Zawada

Jedna myśl o “Monitoring w firmie transportowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *