Najważniejsza jest chęć.

Rzeczy idealne nie istnieją, nawet zawodu nie można wybrać idealnie bo zawsze coś. Chociaż uznaje się, że zawód związany ściśle z prawem to bardzo dobry wybór. Ale czy na pewno? Czy istnieje osoba, która ani razu nie żałowała pójścia na studia prawnicze? Może, i jest osoba, która od samego początku pasjonowała się prawem i chciała iść w tym kierunku, a jeden z najgorszych wykładowców, który wykładał prawo konkurencji nie stanowił problemu. Wszystkie kierunki nie zależnie czy jest to medycyna, technologia czy prawo poddawane są wątpliwości studenta, czy to był dobry wybór.

Możemy tylko zakładać, że istnieją osoby, które nigdy nie żałowały wyboru kierunku swoich studiów. Można również założyć, że część młodzieży jest lekko mówiąc przymuszana do póscia na dany kierunek ze względu na zwód rodziców, ale czy każdy absolwent kierunku prawniczego miał od razu pracę po studiach, czy od razu dostał się na aplikację czy raczej czeka aż stanie się najlepszym uczniem i sami go wezmą na staż prawniczy za granicę. Oczywiście wielu z przyszłych prawników czy prokuratorów pochodzi z rodzin, które wcześniej były związane z prawem, dlatego mają zapewniony start w życiu. Nie dotyczy oczywiście to każdego, podobnie jak w zawodzie lekarza, część rzeczy można ?odziedziczyć? ale niektóre, trzeba zdobyć samemu.

sxc.hu
sxc.hu

Jednym z kluczy do osobistego sukcesu jest chęć i zdolności. Jeśli lubimy to, co będziemy w przyszłości wykonywać połączymy przyjemne z pożytecznym, a wtedy większa pomoc nie jest nam potrzebna. Może być tez wyjątkowo utalentowani w danym kierunku dlatego też, nie zgadzamy się na propozycję rodziców dot. wyboru odbycia stażu. Z drugiej strony, studia mogą być tak owocne, że samo uczestniczenie w zajęciach pozwoli nam godnie wykonywać zawód. Wszystko zależy od osoby i

. Profesja rodziców nie zawsze jest najważniejsza.

Post Author: Piotrek Nowak

Jedna myśl o “Najważniejsza jest chęć.

  • Hanko

    (16 listopada 2015 - 14:46)

    Niektórzy idą niestety na studia tylko po to żeby iść… w ogóle nie zwracają uwagi na kierunek i swoje zainteresowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *