Nowoczesna aranżacja domu prywatnego

Nowoczesne wnętrza stają się marzeniem dla wielu osób. Są one bardzo przestronne, przejrzyste, o klasycznej elegancji przedstawionej we współczesnym wydaniu. Stworzenie przestrzeni w tym stylu nie jest proste, o czym świadczyć mogą trudności nawet doświadczonych projektantów wnętrz. Warto jednak samodzielnie podejść do tego tematu i spróbować stworzyć coś własnego. Być może efekt nie będzie idealny, ale przynajmniej będzie to efekt naszej pracy. Jest to ważne, bo wpływa pozytywnie na możliwości zamieszkania w takim miejscu. Czujemy, że jest to coś, co do nas przemawia. Nikt nie zna naszego gustu i preferencji lepiej od nas. Jeżeli ktoś tak twierdzi to jest w błędzie. Przed przystąpieniem do projektowania warto jest zebrać wszystkie wymiary, które będą nas interesować. Na pewno będą to wysokości, szerokości, jak również długości pomieszczeń. Jeżeli mamy we wnętrzach wnęki lub załamania ścian to one również powinny zostać pomierzone. W ten sposób będziemy wiedzieli dokładnie jaką przestrzenią dysponujemy i w jaki sposób będzie można ją zagospodarować.

Remont wnętrza

Nie przystępujemy od razu do remontowania wnętrza. Wcześniej dobrze jest przygotować sobie projekt, który będzie naszkicowany na kartce lub też w programie komputerowym. Da nam to podgląd na wszystkie wymiary, co pozwoli nam na zdecydowanie lepsze planowanie wszystkich elementów. Jest to dość dobry pomysł, bo mając przed sobą plan mieszkania z naniesionymi wszystkimi wymiarami będziemy doskonale wiedzieli czego się spodziewać. Będziemy mogli już na tym etapie zauważyć pewne problemy, które później mogą się okazać trudne do wyeliminowania. Będziemy w stanie też dokładnie przeliczyć koszty jakie będziemy potrzebowali na przykład na materiały budowlane. Jest to dla nas rzeczą ważną i mającą naprawdę duże znaczenie w kontekście tego jak całość będzie się prezentowała. Im więcej szczegółów uda się nam ustalić przed planowaniem tym lepiej. Weźmy na tapet również problem schodów, które często kompletnie nie wpasowują się w nowoczesne stylizacje.

Drewniane schody nie pasują do nowoczesnych aranżacji (sxc.hu)
Drewniane schody nie pasują do nowoczesnych aranżacji (sxc.hu)

Minimalizm

W tym stylu dąży się do osiągnięcia minimalizmu i geometryczności formy. Klasyczne schody są jednak jego całkowitym zaprzeczeniem – są masywne, o fakturze drewna, często z rzeźbieniami lub zdobną poręczą. Takie elementy powinny zostać wyeliminowane. Zamiast tego będziemy mogli zdecydować się na bardziej nowoczesne rozwiązanie jakim są schody wspornikowe (z języka niemieckiego faltwerktreppe). Są to schody, które nie mają połączenia pomiędzy poszczególnymi stopniami. Między nimi jest pusta przestrzeń. Każdy ze szczebelków jest przymocowany bezpośrednio do ściany. Daje to wspaniały i nowoczesny efekt. Są też całkowicie bezpieczne i nie ma obawy o to, że pod ciężarem się załamią. Używane są już w bardzo wielu miejscach na świecie i nigdy nic z nimi się nie dzieje. Za każdym razem wywołują jednak dość spore zainteresowanie. Na plus zaliczyć można to, że one po prostu wyglądają inaczej, a każda nowość jest dla człowieka czymś atrakcyjnym.

Post Author: Jan Klementynowicz

Jedna myśl o “Nowoczesna aranżacja domu prywatnego

  • Justyna

    (7 lipca 2016 - 11:47)

    Lubię nowoczesne mieszkania i domy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *