Organizacja imprez eventowych

Organizacja imprez kulturalnych jest niezwykle trudnym zadaniem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że konieczne jest posiadanie bardzo dużej wiedzy z wielu zakresów. Przede wszystkim ważne są jednak kontakty. W ten sposób możliwe będzie znacznie łatwiejsze załatwienie wszystkich rzeczy, które maja ogromny wpływ na szybkość i jakość działań. Przede wszystkim musimy załatwić niezbędne pozwolenia, które w ogóle pozwolą nam na zorganizowanie wydarzenia masowego. W przeciwnym razie może dochodzić do sytuacji, gdzie zostaniemy obciążeni karami finansowymi, które mogą zaważyć w dużym stopniu na to czy taki event w ogóle się odbędzie. Z tego powodu jest to zadanie raczej odpowiedzialne. W prawdzie takimi rzeczami zajmuje się więcej osób, ale jednak w dalszym ciagu jest ryzyko, że dojdzie do jakiegoś niedopatrzenia i poniesiemy tego konsekwencje.

Eventy

 

Tego rodzaju wpadki są szczególnie przykry, gdy jest to koncert dużej gwiazdy. Wtedy pozostaje pewien niesmak, bo wraca ona do swojego kraju z niemiłymi doświadczeniami, które mogą wpłynąć na planowanie koncertów w przyszłości. W ten sposób może się zniechęcić do naszego kraju i po prostu omijać go z daleka. Nie możemy do tego dopuścić, ponieważ każdy będzie miał za złe, że organizacja była tak słaba i nie spełniła oczekiwań danego artysty. Dlatego do wszystkich rzeczy musimy podchodzić rzetelnie. Tym bardziej, że nie wszystkie wydarzenia to koncerty. Czasem zdarzają się znacznie większe rzeczy, które dotyczą na przykład organizacji konwentów, gdzie prowadzone są wykłady, prezentacje sprzętu elektronicznego, gier komputerowych itd. wtedy wszystko musi być idealne, bo przeznaczone na ten cel są setki tysięcy złotych.

Koncert (sxc.hu)
Koncert (sxc.hu)

Imprezy masowe

Wtedy musimy zmagać się także z całkiem nowymi problemami. Na przykład na czym będą siedzieć słuchacze, albo gdzie będą mogli rozłożyć swój sprzęt producenci. W takiej sytuacji przydatne są tzw. meble eventowe, które oferowane są przez specjalizujące się w tym firmy. Posiadają w asortymencie krzesła, stoły, sofy itd., które mogą wypożyczyć na czas organizowanego eventu. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala nam na zmniejszenie kosztów takiej organizacji. Niestety takich firm nie jest zbyt wiele w Polsce i dlatego konieczne jest odpowiednie podejście do tego tematu, aby jednak wszystko zostało załatwione zgodnie z oczekiwaniami sponsorów, producentów i osób, które będą gościć na takim konwencie.

Post Author: Agniesza Zawada

Jedna myśl o “Organizacja imprez eventowych

  • Namioty

    (15 września 2017 - 10:03)

    Super opcją na imprezę masową ale tez taką mniejszą są takie rozkładane namioty eventowe! Ochronią od słońca i w razie potrzeby tez od deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *