Pierwsza nauka na rowerze.

Kto z nas w dzieciństwie nie lubił jeździć na rowerze? Chyba każdy czekał na wiosnę i jeździł do późnej jesieni na tym dwukołowym wehikule. Pamiętacie swój pierwszy rower, który miał cztery koła? Zastanawialiście się pewnie jak to jest jeździć na czterech kołach, ale kiedy wasz tata czy dziadek zamontował na tylnym kole dwa dodatkowe jazda była dużo prostsza.

Miesiące nauki na rowerze czterokołowym, aż nadchodzi moment kiedy dostajemy nasza mały dwukołowy wehikuł. Z reguły pierwsze przejażdżka zdaje się być fiaskiem (przynajmniej w większości) dlatego też rodzice montują nam pomocniczy kij, dzięki któremu będziemy mogli utrzymać równowagę.

sxc.hu
sxc.hu

Na początku ? pomału. Rodzice trzymaj nas, a my jak gdyby nigdy nic jedziemy. Nasza nauka na rowerze trwa kilka tygodni, czasem zdarza się, że przeciąga się do kilku miesięcy.  W końcu udaje nam się prowadzić. Rodzice dochodzą do wniosku, że to właśnie ta chwila by puścić nas i pozwolić samemu jechać.  Pamiętacie wasze uśmiechy? Zadowolenie, że zrobiliście coś sami, bez pomocy rodziców? Wtedy umiejętności jazdy na rowerze była niemalże jak dorosłość. A przede wszystkim, widzieli to wszyscy koledzy na podwórku. Teraz możemy już jeździć na rowerze razem z naszymi przyjaciółmi. Rodzice są w stanie zabierać nas na przejażdżkę. A co ważniejsze rowery Warszawa nie potrzebują siodełek. Teraz sami jeździmy, a świat poznajemy z własnej perspektywy. To coś niesamowitego.  Uczucie, którego nie da się zapomnieć. Z biegiem czasu prosimy rodziców o coraz to większy rower, aż w końcu okazuje się, że jesteśmy zdolni by zasiąść na rower naszych rodziców. Czasami to właśnie rower przypomina nam jacy mali kiedyś byliśmy.  Niesamowita sztuka, jeden raz nauczeni, a pamiętamy to do końca życia.

Post Author: Piotrek Nowak

Jedna myśl o “Pierwsza nauka na rowerze.

  • Katrix

    (22 października 2015 - 10:04)

    Ja nie miałem z tym problemu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *