Pożyczki i zobowiązania finansowe

Życie na kredyt jest typowe dla przeciętnej polskiej rodziny. Nie jest to najlepsze rozwiązanie z najlepszych, ale po prostu czasem brakuje nam innych możliwości. Jeżeli pieniędzy nie starcza nam od pierwszego do pieszego to chwytamy się wszystkich rozwiązań jakie mamy tylko po ręką. Czasami sytuacja jest tak beznadziejna, że nie jesteśmy w stanie nawet otrzymać takiego kredytu, bo jesteśmy dla banku niewiarygodni. Jeżeli już kiedyś braliśmy kredyt lub pożyczkę i z jakiegoś powodu nie skracaliśmy rat na czas to najpewniej teraz nie dostaniemy pieniędzy. Będziemy znajdowali się na listach dłużnych, które uniemożliwiają wzięcie zobowiązania w takich placówkach bankowych. Czy to odcina nam całkowicie możliwość pożyczenia pieniędzy? Niekoniecznie. W dalszym ciągu będziemy mogli dostać te pieniądze, ale będziemy musieli podejść do tego tematu w nieco inny sposób. Przede wszystkim zamiast do banku będziemy mogli udać się do rodziny lub znajomych. Jeżeli mamy z nimi dobre kontakty to będziemy mogli poprosić o niewielką pożyczkę. Oczywiście jeżeli nie chcemy zawieść ich zaufania to musimy oddać pieniądze w wyznaczonym terminie.

Zadłużenie

Jeżeli będziemy zwlekali i nie wywiążemy się z terminu spłaty na czas to stracimy w ich oczach wiarygodność i nawet oni nie zechcą kolejny raz nam pożyczyć. Jeżeli wiemy, że nie będziemy mieli takich możliwości, aby spłacić zobowiązania to zwyczajnie nie decydujemy się na taki krok. Możemy co najwyżej powiedzieć w jakiej jesteśmy sytuacji. Wtedy będziemy zupełnie uczciwi z drugą osobą i jeżeli zdecyduje się na pożyczenie nam pieniędzy to będzie to wyłącznie jej dobra wola. Będzie wiedziała na co się pisze i nie będzie mogła mieć od nas żadnych pretensji. Jeżeli nie mamy wśród grona swoich znajomych i rodziny ludzi, który mogą w ogóle nam pożyczyć pieniądze to w dalszym ciągu nie mamy zamkniętej drogi. Jest przecież możliwość zaciągnięcia pożyczki bez bik w pozabankowej instytucji. Jest to dla nas wyjście z beznadziejnej sytuacji i możliwość odbicia się od dnia. Taka pożyczka może uratować nam życie, ale pamiętajmy, że ją również będziemy musieli spłacać.

Bank (sxc.hu)
Bank (sxc.hu)

Pieniądze

W tym przypadku jednak nie całą kwotę naraz, ale rozwożoną na wiele comiesięcznych rat. W ten sposób będzie nam zdecydowanie łatwiej oddać takie pieniądze i nie będziemy musieli jednorazowo zapłacić całej tej kwoty. Pamiętajmy, żeby wpłacać wszystko na czas, bo jeżeli będziemy zwlekali lub specjalne nie płacili to już po niedługim czasie zaczną wzrastać odsetki. Łącznie z nimi kwota spłaty będzie zdecydowanie większą od pożyczonych pieniędzy. Jeżeli nie będziemy dokonywali wpłat to zainteresuje się nami komornik, którego zadaniem będzie odzyskanie pieniędzy. Będziemy mieli wtedy znacznie większe problemy na swojej głowie, który wolelibyście uniknąć. Jeżeli mamy potrzebę i możliwości to pożyczka będzie w stanie wyratować nas z opresji. Jeżeli jednak nie będziemy mieli jej z czego spłacać to możemy zapewnić sobie duże problemy. Postępujmy mądrze i z głową a unikniemy problemów.

Post Author: Jan Klementynowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *