Problemy ze zbyt wysokimi rachunkami za prąd elektryczny

Wiele osób ma poważne problemy z wysokością rachunków za prąd. Z reguły są one za wysokie i niczym nie uzasadniają tego posiadane sprzęty elektroniczne. Prawda jest jednak taka, ze zużywamy go nawet wtedy, gdy nie jesteśmy tego do kończą świadomi. Nawet małe elementy mogą powodować duże zużycie ? w skali całego okresu rozliczeniowego, który przeważnie trwa pół roku. Przykładem może być dioda, która sygnalizuje, że telewizor jest w stanie spoczynku. W domu takich świecących punkcików mamy pewnie kilka więc to wszystko przekłada się na nasze rachunki. Podobnie jest w przypadku ładowarek telefonicznych, do laptopa itd., które nie zostały wypięte z kontaktu ? w dalszym ciągu czerpią one prąd i mogą powodować tak wysokie kwoty na rachunku. Musimy też pamiętać o czynnym oszczędzaniu, czyli zarządzaniu światłem i energia w taki sposób, aby nie dochodziło do niepotrzebnego zużywania się energii.

Oszczędzajmy prąd

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby gasić światło w pomieszczeniach, w których nie przebywamy. W ten sposób jesteśmy naprawdę bardzo dużo zaoszczędzić, bo w przeciętnym mieszkaniu występuje to notorycznie. Jeżeli będziemy o tym pamiętali to jesteśmy w stanie pozbyć się takich problemów w szybki i bezbolesny sposób. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest moc bierna, o której większość osób w ogóle nie ma pojęcia. Krąży ona stale w całej instalacji elektrycznej i powoduje, że dochodzi do straty energii elektrycznej. Jest to jednak zjawisko, które można kompensować za pomocą specjalnych urządzeń. Innymi słowy ? jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość mocy biernej, która powoduje, że nasze rachunki są wysokie. Nie powinniśmy się jednak spodziewać drastycznego obniżenia kwoty na rachunku, bo nie są to aż tak wielkie wartości. Do tego celu wykorzystuje się kondensatory mocy biernej.

Często za prąd przychodzi nam płacić niezwykle wysokie kwoty - warto się zastanowić czemu tak jest... (9sxc.hu)
Często za prąd przychodzi nam płacić niezwykle wysokie kwoty – warto się zastanowić czemu tak jest… (9sxc.hu)

Mniejsze zużycie?

Warto jest też ograniczyć ilość czasu, który spędzamy przed telewizorem czy komputerem. Możemy na przykład wybrać się w tym czasie na spacer lub w odwiedziny. Nie stracimy nic ciekawego jeżeli spędzimy 30 minut mniej przed urządzeniami elektrycznymi, które i tak otaczają nas na co dzień. W domu, w pracy, wszędzie. Niekiedy warto jest sobie urządzić dzień, w którym całkowicie uwolnimy się od wszystkiego co elektryczne. Wpłynie to bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie i spowoduje, ze będziemy mogli radzić sobie znacznie lepiej ze wszystkimi problemami, z wysokim rachunkiem na czele.

Post Author: Tomasz Pietrasiński

Jedna myśl o “Problemy ze zbyt wysokimi rachunkami za prąd elektryczny

  • districh

    (17 kwietnia 2015 - 09:52)

    Mam z tym taki sam problem, zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić/
    Z miesiąca na miesiąc coraz większe opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *