Prywatność i bezpieczeństwo w domu

Ludzie wybierają domy prywatne, bo jest to rozwiązanie wygodniejsze, które zapewnia większą dozę prywatności. Jest to ważne, ponieważ w obecnym świecie ludzie chcą wiedzieć wszystko i mnóstwo czasu poświęcają na różnego rodzaju plotki. W przypadku mieszkania w bloku jest to znacznie powszechniejsze, ponieważ w jednym budynku chcąc, nie chcąc jesteśmy narażeni na to, że nasze rozmowy będą mogły zostać podsłuchane. Nie koniecznie celowo, ale po prostu głos się nosi, a ściany nie są wytłumione dostatecznie. Na dodatek w przypadku balkonów mamy praktycznie zero prywatności, ponieważ są one współdzielone pomiędzy wszystkimi mieszkańcami i po prostu nie są osłonięte w żaden sposób od strony naszych sąsiadów. W ten sposób nie jesteśmy w stanie spędzać większości czasu na zewnątrz, ponieważ okoliczny mieszkańcy będą wiedzieli o nasz dosłownie wszystko. Dom prywatny w tej kwestii jest o wiele lepszy. Dzieje się tak głównie temu, że dookoła nas nie ma innych osób, a sam ogród jest zazwyczaj odgrodzony od innych domów. W ten sposób mamy pewność, że nie będziemy podglądani.

Bezpieczeństwo

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest bezpieczeństwo. W tym przypadku jest to całkowicie odwrotne. To w blokach możemy czuć się bardziej pewnie. Przede wszystkim dlatego, że w takiej zbiorowości zawsze ktoś będzie w domu i w razie potrzeby będzie mógł zareagować. Nie chodzi tylko i wyłącznie o włamywaczy, ale także o takie zagrożenia jak pożary, zalania itd. Ktoś na pewno zorientuje się zanim będzie za późno. W przypadku domów prywatnych nie zawsze musi się tak stać. Wiele zależy od położenia domu oraz od tego czy w pobliżu znajdują się jakiś inne. Jeżeli nie to zauważenie problemu może być trudne. Samo ryzyko włamania się do środka i ukradnięcia majątku jest wysokie, ponieważ ludzie lubią łatwy zysk i z pewnością nie unikaną okazji do wzbogacenia się. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie jest to tak łatwe jak mogłoby się nam wydawać.

System alarmowy w mieszkaniu to dobry sposób na zmniejszenie ryzyka włamania (sxc.hu)
System alarmowy w mieszkaniu to dobry sposób na zmniejszenie ryzyka włamania (sxc.hu)

Systemy alarmowe

Przede wszystkim, że wiele osób się zabezpiecza na ryzyko takiej sytuacji. Najbardziej podstawowe metody to zamontowanie drzwi przeciwwłamaniowych oraz rolety, które zapewniają możliwość zabezpieczenia okien (mogą być też wewnętrzne, które są jednak dekoracyjne). Do bardziej radykalnych sposobów możemy zaliczyć system alarmowy, który odbezpiecza się poprzez wpisanie kodu zaraz po wejściu do mieszania. W przypadku, gdy taki alarm nie zostanie wyłączony to sygnał zostanie wysłany bezpośrednio na policję lub do firmy ochroniarskiej. Przyjedzie ona pod nasz adres i ustali czy było to nasze niedopatrzenie czy może ktoś włamał się do naszego domu. Jest to tzw. cichy alarm, który nie wypłasza włamywaczy, ale pozwala na ich ujęcie.

Post Author: Albert Kaminski

Jedna myśl o “Prywatność i bezpieczeństwo w domu

  • Wojciech Rydgiel

    (8 grudnia 2014 - 14:36)

    Najbardziej niezawodnym sposobem jest spuszczenie psów ze smyczy – żaden złodziej się nie ostoi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *