Rozbudowa domu i burzenie ścian

Jeżeli mamy w planach rozbudowę swojego domu prywatnego to będziemy musieli wykonać naprawdę bardzo wiele rzeczy, które pozwolą nam na zrealizowanie swoich planów. Może okazać się, ze będziemy musieli w tym celu wydać naprawdę ogromne kwoty pieniężne, bo będzie się to wiązało nie tylko z rozbudową, ale też z wyburzeniem pewnych elementów, które w nowym projekcie będą tylko zbędne. Możemy wykonać takie rzeczy samodzielnie, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli do budowy danej ściany został użyty beton to będzie nam naprawdę bardzo trudno to wykonać bez odpowiednich narzędzi. Niewiele osób dysponuje sprzętem, który pozwoliłbym nam na wyburzenie ściany więc będziemy musieli w tym przypadku zdecydować się na pomoc specjalistycznej firmy, która ma odpowiednie narzędzia pozwalające na osiągnięcie zakładanego efektu.

Beton

Kruszenie betonu jest tak trudne z tego powodu, że jest to materiał niezwykle odporny na ściskanie. Dlatego uderzanie młotem czy inne próby wyburzenia nie są w stanie zachwiać jego mocną strukturą. Dopiero zastosowanie takich rozwiązań jak młot pneumatyczny jest w stanie wzruszyć beton i doprowadzić do jego rozkruszenia na małe kawałeczki. Takie narzędzi jest też dość trudne w obsługiwaniu więc jeżeli nie mamy z nim doświadczenia to nie powinniśmy się brać za jego obsługiwanie. Może się to zakończyć dla nas nieprzyjemnie, bo na przykład zniszczeniem tych elementów domu, które chcieliśmy oszczędzić. W przypadku, gdy obsługą zajmować będą się osoby doświadczone to będziemy w stanie wyburzyć tylko te elementy, na których nam zależy ? bez konieczności ruszania tych, które powinny pozostać.

Beton (sxc.hu)
Beton (sxc.hu)

Wyburzenie ścian

Samo wyburzanie ścian nie jest też łatwe z innego powodu ? jeżeli weźmiemy się z zniszczenie niewłaściwej ściany to może się okazać, że będzie ona ścianą nośną. Jej wyburzenie może być niebezpieczne i spowodować nawet zawalenie się całego budynku. Jeżeli nie chcemy do tego dopuścić to musimy zorientować się na schemacie budynku, które z nich są nośne, a które działowe. Wyburzenie tylko tych, które oddzielają konkretne pomieszczenia jest bezpieczne. Musimy o tym pamiętać, bo w innym przypadku będziemy mogli wyburzyć cały dom, a nie tylko jego część.

Post Author: Tomasz Pietrasiński

Jedna myśl o “Rozbudowa domu i burzenie ścian

  • Patryk S.

    (8 października 2018 - 14:53)

    Przy takich pracach na pewno przydają się rusztowania. Te z kolei można wynająć i zaoszczędzić dzięki temu sporo gotówki. Na stronie https://www.ostap.pl/ można znaleźć na ten temat więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *