Sprawy rozwodowe i o alimenty

Przed sądem może stanąć każdy z nas. Nigdy nie wiemy jak potoczy się nasze życie i z jakimi sytuacjami przyjdzie się nam mierzyć. Bardzo często w tych czasach dochodzi do separacji lub rozwodów. Przyczyny takiego stanu mogą być różne. Nie zawsze małżonkowie rozstaja się w zgodzie i niekiedy może dochodzić między nimi do nieporozumień. W takiej sytuacji nie będziemy mogli liczyć na bezproblemowy przebieg rozprawy sądowej, a na burzliwą dyskusję, która może ciągnąć się długimi miesiącami. Jeżeli chcemy, aby nasze interesy były chronione w takim postępowaniu to warto jest zdecydować się na pomoc osoby, która zna się na prawie i będzie w stanie nam pomóc przejść przez rozprawę i ją wygrać. Pełnomocnik w sądzie nie zawsze jest obowiązkowy, ale przy sprawach spornych dobrą praktyką jest skorzystanie z jego usług. Pozwoli nam to zwielokrotnić szansę na rozpatrzenie sprawy na naszą korzyść. Jeżeli zaniedbamy te kwestie to będziemy mogli liczyć się z niekorzystnym dla nas wyrokiem sądowym.

Postępowanie sądowe

Jedną z najczęstszych spraw w trakcie rozwodu jest orzeczenie o winie oraz zasądzenie alimentów. Może okazać się, że to nie z naszej winy doszło do rozpadu małżeństwa. Naturalne jest, że w takiej sytuacji nie będziemy poczuwali się do tego, aby płacić coś swojej żonie lub mężowi. Będziemy musieli przedstawić przed sądem swoje racje ? dzięki pomocy adwokata możliwe będzie zgromadzenie dowodów, które jasno pokazywać będą, że to nie my byliśmy stroną, która doprowadziła do rozpadu związku. Będzie w stanie powołać również świadków, którzy będą zeznawali na naszą korzyść. Warto jest skontaktować się z adwokatem mającym duże doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw np. kancelaria adwokatczapski.pl. Dzięki pomocy prawnika będziemy w stanie przedstawić dowody, które będą niepodważalne i pozwolą nam na udowodnienia, że płacenie alimentów nie leży w naszej gestii. Unikniemy w ten sposób zbędnych wydatków i utrzymywania byłej żony i np. jego kochanka. Jest to często spotykana sytuacja, która niestety przez brak pomocy adwokata została przegrana.

Sąd (pixabay.com)
Sąd (pixabay.com)

Wyrok sądowy

Często zdarzają się sprawy, gdzie chodzi głównie o pieniądze. Może dochodzić do tego, że jedna strona będzie chciała podziału majątku ? nawet wtedy, gdy nie miała ona do niego żadnego wkładu i była jedynie obecna w czasie sukcesu męża lub żony. Są to sytuacje typowe, które zarazem są bardzo trudne. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest podpisywanie intercyzy małżeńskiej, która zabezpieczy interesy każdej ze stron. Może dochodzić też do spraw, gdzie przedmiotem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi. Są to chyba najtrudniejsze sprawy, ponieważ bardzo trudno jest znaleźć rozwiązanie dobre, które nie będzie w żaden sposób krzywdzące. Zwykle w takiej sytuacji wybiera się rozwiązanie lepsze, ale dalej będące dalekie od ideału. W tym przypadku najważniejszą kwestią jest dobro dzieci i zapewnienie im najlepszych warunków do życia i rozwoju.

Post Author: Agniesza Zawada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *