Trening na siłowni czy w swoim domu?

Wiele osób zastanawia się czy można trenować we własnym domu. Okazuje się, że jest to możliwe. Będziemy musieli jednak zadbać o to, aby mieć u siebie podstawowy sprzęt treningowy. Dzięki niemu będziemy w stanie trenować większość partii mięśniowych. Nie musimy mieć wszystkich maszyn, jakie są na siłowniach, aby móc skutecznie trenować. Pozwalają one na znacznie szerzej zakrojone działania, co może przełożyć się na lepszy i szybszy efekt treningowy. Jeżeli jednak nie mamy takich możliwości to lepiej jest ćwiczyć u siebie w domu.

Wyposażenie treningowe

Jakie wyposażenie będzie nam potrzebne? Przede wszystkim konieczna będzie ławeczka, na której będziemy mogli trenować. Jest ona przydatna do wielu różnych ćwiczeń. Do tego możemy też zakupić ławeczkę skośną, która pozwoli nam na robienie brzuszków. Jeżeli chodzi o obciążenia to konieczne będzie wykorzystanie dwóch gryfów ? prosty oraz łamany. Dzięki temu będziemy mogli robić ćwiczenia zarówno na klatkę piersiową, jak również na ramiona. Do tego możemy wykorzystywać je do robienia przysiadów, co dodatkowo wpłynie na rozwój mięśni naszych nóg.

Sprzęt do ćwiczeń (pixabay.com)
Sprzęt do ćwiczeń (pixabay.com)

Jaki sprzęt?

Poza tym warto jest mieć hantle lub sztangietki. Dzięki temu możliwe będzie wykonywanie wielu ćwiczeń na różne partie mięśniowe: mięśnie dwugłowe i trójgłowe ramion, mięśnie kapturowe i inne. Do tego jesteśmy w stanie wykonywać ćwiczenia, które nie wymagają żadnego sprzętu ? np. pompki, przysiady, dipy oraz inne. Łącznie dzięki temu będziemy mogli wpłynąć pozytywnie na rozwój całego swojego ciała.

Post Author: Jan Klementynowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *