Warunki mieszkalne dla psów

Osoby mieszkające w domu prywatnym są w stanie zagwarantować idealne warunki dla swoich psów. Będą one o niebo lepsze od tych, które mają w przypadku, gdy mieszkają w domu mieszkaniach. Przede wszystkim mogą liczyć na znacznie większą powierzchnię takiego miejsca, co jest w tym przypadku ogromnie ważne. Poza tym do dyspozycji mają nie tylko same pomieszczenia, ale też ogród, który z reguły jest na tyle duży, że będzie pozwalał psu się wybiegać. Nic więc dziwnego, że posiadacze psów to z reguły osoby, które mają własny dom prywatny. To, że pies będzie mógł dostać więcej swobody nie oznacza jeszcze, że właściciel nie musi się nim przejmować. Powinniśmy mu zapewnić takie warunki, które będą dla niego odpowiednie i jednocześnie zapewnią nam odpowiednie bezpieczeństwo.

Warunki dla psa

Jeżeli nasz pies jest agresywny tzn. szczeka na ludzki, którzy przechodzą obok naszego domu to powinni zrobić coś, aby zapewnić ich o bezpieczeństwu. W takiej sytuacji warto jest ściągnąć ostrzeżenia o złym psu, które tylko może siać ziarno paniki u przypadkowych osób. Kolejną rzeczą będą łańcuchy dla psa, którymi będziemy mogli przypiąć go do budy. W ten sposób będzie miał on ograniczone pole poruszania się po ogrodzie. Pamiętajmy tylko, aby nie wiązać psa w taki sposób, aby sprawiało mu to jakiś ból lub niedogodność. Jeżeli znajdujemy się akurat na terenie ogrodu i jesteśmy w stanie nad nim zapanować to możemy go odpiąć i puścić luzem. W razie zaistnienia takiej potrzeby będziemy mogli go wezwać i ponownie zapiąć na łańcuch. Pamiętajmy o tym, aby nie trzymać zwierzęcia zbyt często w ten sposób, ponieważ jest to pewnego rodzaju ograniczanie jego wolności i może powodować w nim agresje. Bez problemu możemy za to zabrać go do mieszkania, gdzie będzie czuł się najlepiej i najbezpieczniej.

Pies podczas zabawy (sxc.hu)
Pies podczas zabawy (sxc.hu)

Obowiązek

Posiadanie psa to wielki obowiązek, o którym nigdy nie powinniśmy zapominać. Jesteśmy za niego odpowiedzialni i powinniśmy zrobić wszystko, żeby zapewnić im godne warunki do życia ? to również są żywe istoty, które mają swoje uczucia i reagują na to, co dzieje się wokół nich. Wiele osób niestety nie troszczy się o zwierzęta w taki sposób jak powinno. Jest to okrutne zachowanie, które powoduje naprawdę duże problemy ? nie możemy tak postępować, bo przecież decydując się na przygarnięcie zwierzęcia do siebie wiedzieliśmy co nas czeka.

Post Author: Tomasz Pietrasiński

Jedna myśl o “Warunki mieszkalne dla psów

  • zatach

    (24 sierpnia 2015 - 15:01)

    Utrzymanie psa nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Kto nie miał ten nie wie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *