Wpływ kryzysu gospodarczego na poszczególne kraje świata

Już od kilku lat mamy do czynienia praktycznie na całym świecie z kryzysem gospodarczym. Był on powodem zapaści na rynku kredytów hipotecznych wysokiego ryzyka i wszystko zostało zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych. Początkowo omijał on nasz kraj, którego PKB paradoksalnie rosło. Dopiero z czasem kryzys dotknął również i nas, co miało chociażby bezpośredni wpływ na wzrost bezrobocia. Kryzysy tego typu miały również miejsce w przeszłości i często miały one dosyć poważne konsekwencje, lecz obecnie wszystko odbywa się w sposób stosunkowo pokojowy.

Hiszpania

Jeśli chodzi o inne kraje to jednym z dobrych przykładów tego, jak kryzys wpłynął na gospodarkę kraju jest chociażby Hiszpania. Procent bezrobocia jest tam niezwykle wysoki, co bez wątpienia nie stanowi dobrej prognozy na przyszłość. W wielu miejscach można zauważyć również nowe osiedla z wybudowanymi apartamentowcami, które jednak są całkowicie puste. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, że mało kto może pozwolić sobie obecnie na ich zakup, a o kredyt jest niezwykle ciężko.

Wartość pieniądza podczas kryzysu została mocno zachwiana (sxc.hu)
Wartość pieniądza podczas kryzysu została mocno zachwiana (sxc.hu)

Kryzys gospodarczy powoli zaczyna dotykać niemalże cały świat. Jest on niezwykle niebezpieczny i może prowadzić do wielu konsekwencji. Obecnie bankierzy na całym świecie próbują za wszelką cenę wrócić do sytuacji sprzed kryzysu. Wszystko wygląda obecnie nieco lepiej niż w przeszłości, ale kryzys wciąż istnieje i sprawia wielu krajom ogromną ilość problemów.

Post Author: Patryk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *