Wycena mieszkania przez rzeczoznawcę

Jest wiele takich osób, które decydują się na kupienie mieszkania. Za każdym razem jest to ważna decyzja, ponieważ związana jest ona z niemałymi wydatkami. W przeciętnej wielkości mieście będziemy mogli się spotkać z cenami powyżej 2 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Oznacza to, że za średniej wielkości mieszkanie będziemy musieli zapłacić kwotę nawet powyżej 100 tys. złotych. Dla większości osób jest to zaporowa kwota, której nie uda się nam przeskoczyć. Tym bardziej, że samo kupienie domu nie jest dla nas jedynym wydatkiem. Będziemy musieli zająć się jeszcze jego wyposażeniem. Same meble mogą kosztować bardzo dużo, a doliczyć trzeba jeszcze robociznę oraz inne rzeczy jak na przykład wyposażenie czy sprzęt AGD i RTV. Najczęściej mieszkania kupowane są przez młode małżeństwa, które chcą zamieszkać na swoim zaraz po ślubie. W takim przypadku wydaje się to najlepszym rozwiązanie, od którego można zacząć budowanie swojej własnej przyszłości. Warto jest się zdecydować na takie rozwiązania, które doprowadzą nas do spełnienia swoich własnych marzeń. Nie wolno nam z nich rezygnować, bo jeżeli teraz się nie odważymy to w późniejszym czasie tym bardziej nam się to nie uda.

Kredyt hipoteczny

Z kupowaniem mieszkania jest ten problem, że nie ma w Polsce osób, które zarabiają tak dużo, aby móc pozwolić sobie na ich zakup za gotówkę. Konieczne będzie więc zdecydowanie się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nad nami ciąży będzie zobowiązanie finansowe, ale jeżeli jest potrzeba to właśnie w tym celu zostały one stworzone. Jeżeli weźmiemy kredyt na dwie osoby to wcale nie będziemy musieli zarabiać tak wiele, aby mieć pozytywna zdolność kredytową. Oczywiście zakładając, że kwota samego kredytu nie jest wielka a wystarczy jedynie na pokrycie zakupu mieszkania i ewentualnie wykonanie jakichś drobnych prac remontowych. Takie postępowanie jest najrozsądniejsze i dlatego warto jest się decydować na zaciągnięcie kredytu. Wartość mieszkania będzie musiała zostać jeszcze oszacowana wartość nieruchomości ? tego dokonuje rzeczoznawca majątkowy Oleśnica.

Mieszka nie w bloku (sxc.hu)
Mieszka nie w bloku (sxc.hu)

Rzeczoznawca

Wiele młodych osób nie chce wiązać się za pomocą kredytów i dlatego decyduje się na wynajmowanie mieszkania. To również nie jest dobra opcja, ponieważ tak naprawdę nigdy nie stanie się właścicielami mieszkania. Narazi nas to na wieczne zmienianie miejsca zamieszkania. Jeżeli chcemy się ustatkować i planujemy założenie rodziny to posiadanie własnego mieszkania wydaje się być rozwiązaniem gorszym niż to związane z zaciąganiem kredytu hipotecznego. W większości przypadków będziemy mieli poważny dylemat, który trzeba będzie rozwiązać możliwie jak najszybciej. Nie dopuścimy do tego, że inne osoby będą zdecydowanie bardziej zdecydowane i po prostu nas ubiegną. Czas jest na wagę złota i po prostu lepiej jest jednak zająć się nim niż pieniędzmi, które tak czy inaczej będziemy musieli wydać, aby dostosować całą przestrzeń do naszych potrzeb.

Post Author: Tomasz Pietrasiński

Jedna myśl o “Wycena mieszkania przez rzeczoznawcę

  • Byczek

    (4 lutego 2016 - 10:21)

    Takie wyceny są bardzo ważne, dobrze polegać na opinii ekspertów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *