Zakupy na rynku wtórnym

Jeśli nadszedł czas na kupno swojego pierwszego mieszkania to musisz poznać charakterystykę rynku nieruchomości. Jeśli chcesz kupić coś z rynku pierwotnego np. nowe domy Łódź to czeka cię lżejsza droga, jeśli twój zakup najprawdopodobniej dotyczy mieszkania z rynku wtórnego czeka cię trochę więcej pracy. Mieszkanie marzeń z rynku wtórnego będzie wymagało od nas uwagi i drobiazgowości. Nieruchomość to ważna inwestycja i należy do niej podejść profesjonalnie lub skorzystać z usług firmy zajmującej się doradztwem i pomocy prawnej.

Przed kupnem domu lub mieszkania, warto poświęcić czas na sprawdzenie jego stanu prawnego. To pozwoli uniknąć nam możliwych nieprzyjemności i późniejszych kłopotów. Zacznij od przejrzenia księgi wieczystej. Nawet jeśli przesympatyczny sprzedający przedstawi nam wpis z księgi, to sami osobiście powinniśmy wybrać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego, by z pewnego źródła dowiedzieć się kto jest rzeczywistym właścicielem nieruchomości i czy nie ciąży na niej zadłużenie lub hipoteka.

Księgę wieczystą możemy zamówić także przez internet. Jeśli nie dysponujemy wolnym czasem. Mimo wszystko powinniśmy odwiedzić także Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta i sprawdzić, kto jest zameldowany w tym lokalu. Warto sprawdzić w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta, czy w pobliży inwestycji nie powstanie wkrótce autostrada lub wysoki hotel, zasłaniający nasze okna.

babbles-on-glass-1561980
Szyby (sxc.hu)

Post Author: Piotrek Nowak

2 myśli o “Zakupy na rynku wtórnym

 • Paweł

  (4 lutego 2016 - 10:18)

  Dobrze jest kupować używki, bo zawsze to taniej…

  • Rex Mundi

   (4 lutego 2016 - 10:56)

   Taniej nie zawsze znaczy lepiej :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *