Zdrowe żeby to nie wszystko, zatroszcz się o dziąsła!

Zdrowy i piękny uśmiech jest marzeniem każdego. Dzięki niemu jesteśmy w stanie poradzić sobie w stresujących sytuacjach i rozładować sytuację stresu. Ponadto jest to jedna z tych rzeczy, na którą zwraca się uwagę u potencjalnego partnera lub partnerki. Jest wiele powodów, dla których warto mieć piękne zęby, a wśród nich najważniejszym jest to, że mając je zdrowe jesteśmy w stanie uniknąć wielu problemów oraz bólu. Jeżeli faktycznie chcemy osiągnąć taki efekt to będziemy musieli poświęcić temu trochę czasu. Przede wszystkim działając profilaktycznie. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć wielu problemów w przyszłości i przede wszystkim zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób zębów oraz przyzębia. Podstawą pielęgnacji uśmiechu jest szczotkowanie zębów. Coraz częściej do tego celu wykorzystuje się szczoteczki elektryczne. Są one w stanie znacznie szybkiej usunąć zabrudzenia i mogą zrobić to dokładniej od klasycznych manualnych szczoteczek. Nie oznacza to jednak, że tradycyjne rozwiązania są nieskuteczne ? będziemy musieli po prostu poświęcić kilkadziesiąt sekund więcej na to, aby dokładnie domyć swoje żeby. Duże znaczenie ma również dobór odpowiedniej pasy. Na rynku mamy wiele rozwiązań ? pasty ziołowe, wybielające, na dziąsła itd.

Codzienna higiena jamy ustnej

To na jaką się zdecydujemy jest zależne przede wszystkim od tego jaki efekt finalny będziemy chcieli osiągnąć. Jeżeli zależy nam na ochronie zębów i uniknięciu problemów z próchnicą to warto stosować te z dużą zawartością fluorku. Oprócz tego musimy dbać o to, aby regularnie usuwać resztki pokarmowe z przestrzeni między zębowej. Bardzo często w czasie jedzenia pozostają fragmenty jedzenia, których nie jesteśmy świadomi. Możemy je usunąć na kilka różnych sposobów. Najczęściej stosowane są chyba wykałaczki, które jednak nie są polecane. Łatwo jest nimi uszkodzić dziąsło, a nie są one w stanie tak dokładnie usuwać resztek pokarmowych. Zamiast tego lepiej jest wykorzystać nić dentystyczną, która jest w stanie zrobić to zdecydowanie dokładniej. Oprócz tego możemy użyć jeszcze irygatora. Wytwarza on cienki strumień wody pod ciśnieniem, który jest w stanie usunąć wszelkie pozostałości. Stosowanie którejś z tej metody znacznie poprawi poziom higieny oraz stan naszych zębów.

Pasta do zębów (sxc.hu)
Pasta do zębów (sxc.hu)

Dziąsła i choroby przyzębia

Od czasu do czasu warto jest usta przepłukać za pomocą jednego z dostępnych preparatów stomatologicznych. W ten sposób jesteśmy w stanie nie tylko odświeżyć sobie oddech, ale również usunąć nadmiar bakterii, które przecież mogą pojawiać się w jamie ustnej. Choroby zębów nie są jedynymi, które leczy się u dentysty. Bardzo często również dziąsła wymagają specjalistycznej opieki. Dział stomatologii, który zajmuje się tymi zagadnieniami nosi nazwę periodontologia. Mając taką specjalizację lekarz jest w stanie zająć się chorobami przyzębia. Najczęściej spotykanym problemem jest paradontoza. Jest to choroba, która powstaje na skutek kamienia nazębnego, który nie jest regularnie usuwany. Wtedy może dochodzić do cofania się linii brzegowej dziąsła i odsuwania szyjek zębów. Jest to niebezpieczne i może dochodzić do wypadania zębów. Jeżeli zauważymy coś takiego u siebie to powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza. Pomoże nam poradzić sobie z tym schorzeniem i zapanować nad takimi problemami. Ogólni zaleca się, aby co trzy miesiące chodzić na kontrolę stomatologiczną. W ten sposób będziemy mogli w każdej sytuacji zachować zdrowy i piękny uśmiech.

Post Author: Jan Klementynowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *