Zimowe utrudnienia kierowców

Nadchodząca wielkimi krokami zima jest niezwykle trudną porą dla kierowców. Nie tylko jeżeli chodzi o warunki podczas prowadzenia samochodów, ale także w przypadku, gdy musimy trzymać samochód na zewnątrz i nie mamy możliwości, aby w jakikolwiek sposób go zabezpieczyć przed opadami śniegu oraz temperaturą. Każdy kto miał samochód wie, jakim problemem jest przygotowanie samochodu po nocy. Często przez to musimy wstawać wcześniej, aby móc doprowadzić go do stanu, gdy będzie w ogóle zdatny do użycia. Jest to problematyczne, ponieważ nie dość, że warunki atmosferyczne są niesprzyjające to jeszcze musimy w tej temperaturze przebywać znacznie dłużej,bo trzeba samochód odśnieżyć, wyskrobać szyby i pozbyć się zaparowanych powierzchni. Jest to frustrujące i nie ma w tym nic dziwnego. Na dodatek okazuje się bardzo często, że nasypało tyle śniegu, że nie mamy możliwości wyjechania z parkingu bez uprzedniego usunięcia śniegu spod opon.

Zamarznięte samochody

Na szczęście powstaje coraz więcej gadżetów, które mają nam pomóc w takich sytuacjach. Przede wszystkim są to specjalne folie, które montuje się na szybach samochodowych. Pozwalają one na ogrzanie szyby i uniemożliwienie pokrycia się jej lodem. Jest to spore ułatwienie, ponieważ to właśnie lód jest najtrudniejszą rzeczą, którą usuwa się podczas zimy. Śnieg nie stanowi problemu, ponieważ można go szybko zrzucić z samochodu przy użyciu miotły lub czegoś podobnego. Tak folia może sprawdzać się również latem, aby nie dopuścić do nadmiernego nagrzewania się wnętrza. Wiadomo, że trzymanie rozpalonej kierownicy nie należy do niczego przyjemnego.

Zimą panują trudne warunki na drogach (sxc.hu)
Zimą panują trudne warunki na drogach (sxc.hu)

Zaśnieżony parking

Odśnieżanie parkingów Warszawa jest obowiązkiem władz miasta oraz spółdzielni. Jednak nie zawsze udaje się im zareagować na czas. Dlatego powinniśmy mieć własną łopatę do odśnieżania, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mogli poradzić sobie w przypadku, gdy śnieg przysypie nasz pojazd. Stracimy na to sporo czasu, ale nie mamy innego wyjścia. Czekanie na służby porządkowe jest bezcelowe, ponieważ mogą one obsłużyć nasz teren dopiero w czasie, gdy już dawno będziemy w domu. Dlatego taka łopata jest niezbędna w przypadku, gdy mamy samochód, ale nie mamy możliwości zaparkowania go w garażu. Swoja drogą warto jest się w niego zaopatrzyć, ponieważ jest to spore ułatwienie podczas codziennych obowiązków ? nie tylko zimą, ale każdego dnia.

Post Author: Agniesza Zawada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *