RSWI Olsztyn

Wszystko o marketingu

8 zalet handlu elektronicznego

1. Komfort

Gdzie jeszcze można zrobić zakupy, nawet w nocy, w piżamie? Nie musisz czekać w kolejce ani na pomoc sprzedawcy w zakupach. Możesz zrobić zakupy w kilka minut, nawet jeśli jesteś zajęty. Można też zaoszczędzić czas i uniknąć tłumów. Sklepy internetowe dają Ci możliwość robienia zakupów 24 x 7.

2. Lepsze ceny

W sklepach internetowych można znaleźć dobre oferty i lepsze ceny, ponieważ otrzymujesz produkty bezpośrednio od producenta lub sprzedawcy. Dzięki skróceniu łańcucha dystrybucji mogą zaoferować lepsze ceny. Ponadto wiele sklepów internetowych oferuje kupony rabatowe i cashback.

3. Różnorodność

Robiąc zakupy w sieci można w jednym miejscu znaleźć wiele marek i produktów od różnych sprzedawców. Na przykład, można kupić najnowsze gadżety technologiczne.

Usuwa bariery geograficzne: możesz kupować od sprzedawców w innych częściach tego samego kraju lub nawet robić zakupy online w całej Europie lub innych częściach świata.

Sklepy online oferują szerszy wybór kolorów i rozmiarów produktów niż te, które znajdziesz w swojej okolicy. Jeśli potrzebnego produktu nie ma w magazynie, możesz poszukać w innym sklepie, internetowym, gdzie ten produkt jest dostępny.

4. Niższe koszty

Często, gdy robimy zakupy w sklepach fizycznych, mamy tendencję do wydawania więcej na jedzenie, transport lub zakupy impulsowe niż na faktyczne zakupy. Nie dzieje się tak w przypadku zakupów w internecie.

5. Zakupy porównawcze

Zakupy w sieci pozwalają na dokonywanie porównań dotyczących produktów i ewentualnych cen. Zakupy w sieci pozwalają na dokonywanie porównań i badanie cen tego samego produktu w różnych sklepach. Można więc zaoszczędzić pieniądze. Ponadto, e-commerce daje możliwość dzielenia się informacjami i recenzjami z innymi kupującymi, którzy mają doświadczenia z pierwszej ręki z produktem lub sprzedawcą. Dzięki temu porównasz stosunek ceny do wartości i zdecydujesz, czy dokonać zakupu czy nie. Odwiedź portal www.bestsellers.pl, gdzie dowiesz się wszystkiego o zakupach i ecommerce od A do Z.

6. Unikanie tłumów

Wiele osób lubi unikać tłumów podczas zakupów, ponieważ czasami muszą wybierać produkty w pośpiechu. Ponadto, gdy jest zbyt wiele osób, stwarza to problem przy próbie znalezienia miejsca na parkingu.

7. Kompulsywne zakupy

Wiele razy, gdy idziemy na zakupy, kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy ze względu na siłę przekonywania sprzedawcy lub dlatego, że kompromisowo wybieramy z powodu braku opcji w sklepie.

8. Dyskretne zakupy

Niektóre rzeczy najlepiej robić na osobności. Zakupy w sieci pozwalają na zakup np. bielizny, czy zabawek dla dorosłych bez dyskomfortu, że ludzie widzą, co kupujemy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.